Lucknow da En İyi 10 Alışveriş Yeri

Nawabs Şehri, Lucknow, alışveriş yapanlar için bir çok süpermarkette alışveriş yapıyor. Lucknow kebap ötesinde ve biryani yayılan pazarlarında hissedilir olduğunu. Bu pazarlar asırlıktır ve satın almak istediğiniz, tahmin edemeyeceğiniz çeşitli eşyalar vardır. Onlar pazarlık yapıp alışveriş çılgınlığına girebileceğiniz en iyi çarşılar. Yani Lucknow en iyi alışveriş yerlerinin listesi.

Lucknow da En İyi 10 Alışveriş Yeri

1. Hazratganj

Hazratganj

Hazratganj (kaynak)

Lucknow merkezindeki bu asırlık çarşı, eski günlerde daha geleneksel avatarından bir dönüşüm gördü. Bugün büyük alışveriş merkezleri, göz alıcı galeriler, sinema salonları, fabrika satış mağazaları, restoranlar var.

Pazarlık için uygun bir yer değil, her tür dayanıklı tüketim malları için markalı dükkanlar var. Janpath, Seva Chikan, Lovelane, Sahara Alışveriş Merkezi birçok spesiyalite satın alan en popüler alışveriş yerleridir. Pazar pazar günleri kapalıdır.

  • Ne satın alınır : Chikankari, el yapımı kurtaş / kurtis, işlemeli sare, süs, hadi.

2. Aminabad

Aminabad

Aminabad (kaynak)

Nawab’ların görkemli zamanlarını gören bir pazar olan Aminabad Market, Lucknow’ın en işlek ve en eski alışveriş merkezidir. Pazarlık alışveriş için bir zevktir. Burada ev eşyaları, mutfak eşyaları, chikan sarees, erkek giyim, gıda maddeleri, kitaplar, yapay mücevherler ve yerel el sanatlarına kadar her türden tüketici eşyası alıyorsunuz.

Madan Sarees, Dupatta Mahal, Sargodha Kumaş Evi, Om Prakash Seth, buradaki en eski dükkanlardır. Alışveriş yaparken, Wahid Biryani ve Alamgir, Kalika Sohbet Evi gibi yemekhanelere ve fırınlara uğrayın. Pazar perşembe günleri kapalı kalır.

  • Ne satın alınır : Chikan Kurta, sarees, ayakkabılar, takılar, süs eşyaları, moda giysiler, düğün aksesuarları.

3. Chowk

Chowk

Chowk (kaynak)

Lucknow’daki bu asırlık pazar Bara Imambara’ya yakın bir yerdedir. Otantik chikankari konfeksiyonunu seviyorsanız, gidilmesi gereken yer burası. Özel tasarlanmış parçaları da buradan sipariş edebilirsiniz.

Ayrıca cep tonlarında aldığınız abajur, ittar (parfüm), duvar resimleri gibi el sanatları ürünleri için de en uygun yer. Pazar perşembe günleri kapalı kalır.

  • Ne satın alınır : El sanatları, Chikankari giysiler, parfümler, zardozi giysiler, ayakkabılar, çiçekler.

4. Alambagh

Alambagh

Alambagh (kaynak)

Lucknow’daki bir başka ünlü alışveriş mekanı olan Alambagh, altın takı, elektronik, mutfak gereçleri, sağlık gereçleri vb. Ev gereçlerine kadar her tüketiciye satış yapan büyük marka showroomlarına sahiptir. Pazar pazartesi günleri kapalı.

  • Ne alınır : Mücevherat, Dayanıklı tüketim malları, süs eşyaları, değerli taşlar, ayakkabılar, giysiler.

5. Nakhas

Nakhas

Nakhas (kaynak)

Lucknow’daki 200 yıllık bu pazar, giysilerden, elektronik eşyalardan, mutfak eşyalarından ve diğer tüketim ürünlerinden her şeyi satıyor. Fakat muhteşem zardozi giysiler, ahşap el sanatları ve mücevherlerle ünlüdür. Yiyecekleri, yiyecekleri, evcil hayvanları ve kuşları da bulabilirsiniz.

Pazar günleri, burada ikinci el eşya, ahşap eşya, mücevher, giysi vb. Satan dev bir bit pazarı var. Paan, biryanis, kebap ve diğer lezzetler sunan yiyecek tezgahları da var.

  • Ne satın alınır : Zardozi işlemeli giysiler, el sanatları, mücevherler.

6. Yahiyaganj

Yahiyaganj

Yahiyaganj (kaynak)

Yahiyaganj’ın toptancı pazarı Lucknow’un bir başka popüler alışveriş bölgesidir. Nakhas pazarını ziyaret ederken bu pazarı ziyaret edebilirsiniz. Toptan fiyatlarında kozmetik, mutfak, giysi, kraker gibi çok sayıda ürün alabilirsiniz. Gurudwara’yı da burada ziyaret edebilirsiniz.

  • Ne satın alınır : Metal bartans (kaplar), krakerler, kozmetikler, oyuncaklar, mutfak eşyaları, baharatlar.

7. Janpath Market

Janpath Market

Janpath Market (kaynak)

Hazratganj pazarının bir parçası olan Janpath pazarı, Lucknow’da popüler bir alışveriş yeridir. Buradan indirimli fiyatlarla ürünler satın alabilirsiniz. En iyi fiyatlar için pazarlık yapmak istiyorsanız, burada Janpath Bazaar’da yapabilirsiniz.

Giysi, yün, ayakkabı, kemer vb. Satan küçük ve büyük dükkanlar bulabilirsiniz. Özel chikan işlemeli sarees ve etnik kıyafetler satan Chikan showroomları bulunmaktadır.

  • Ne satın alınır : Chikankari sarees, ayakkabılar, moda giysiler, yünler, mücevherler, parfümler.

8. Latouche Yolu

Latouche Yolu

Latouche Yolu (kaynak)

Elektroniği Lucknow’da istiyorsanız, Latouche Yolu’na gidin. Pazarlık becerilerinizi satın alırken test etmeniz gerekecektir. Burada ister TV, ister Klima, ister elektronik parçalar olsun, her şeyi elektronik eşya satan çok sayıda dükkan var.

  • Ne alınır : Elektronik, Silahlar

9. Bhootnath Market

Bhootnath Market

Bhootnath Market (kaynak)

Lucknow’daki en popüler pazarlardan biri Bhootnath Market’tir. Mutfak eşyaları, mücevherler, meyveler veya sebzeler, baharatlar olsun, buraya getirin. Biraz pazarlık yapmak zorunda olsanız da, çabaya değer. Fast food ortakları ve Bikanervala, Punjabi Choolha ve Çin, Kuzey Hindistan, chaat ve Güney Hindistan lezzetleri sunan diğerleri gibi restoranlar var.

  • Ne satın alınır : Giysiler, mutfak gereçleri, ev eşyaları.

10. Kapoorthala

Kapoorthala

Kapoorthala (kaynak)

Lucknow Kapoorthala bölgesinde en modern ve çağdaş tasarım seçenekleri olsun. Son zamanlarda burada birkaç chikan showroom ve konfeksiyon mağazası açıldı.

Burada en geleneksel olmayan kumaşları, abartılı nakış desenlerini ve çarpıcı renk kombinasyonlarını, kısraklarda, hazır giyimde, kurtalarda, kurtilerde ve diğer erkek ve kadın giyiminde beklediğiniz gibi elde edersiniz.

  • Ne satın alınır : chikan nakışlı giysiler, tasarımcı sarees, düğün ve parti kıyafetleri.

Başka alışveriş yerleri de olsa, alışveriş için en iyi yerler bunlar. Bu pazarların bazıları vintage çekiciliğini korudu. Lucknow kültürel ahlakı bu pazarlarda en iyi şekilde yaşanabilir.

Bu pazarlarda alışveriş yapmanın zevkini yaşadıysanız, anılarınız hakkında bize yazın. Listede yer almayan bazı yerlere geçtiyseniz, bize aşağıdaki yorumlar bölümünde onlar hakkında bilgi verin. Tıpkı senin gibi bu yerlere gitmeyi ve hayatlarının zamanını beklemeyi bekleyen gezginler var.

Posted in Eğlence.